DDK GRAND PRIX

ÅRETS GULD-SØLV OG BRONZE HUND

 

HER FINDER DU EN UDSPECIFICEREDE LISTE OVER DE SAMLEDE GRAND PRIX RESULTATER 2020

HUNDUDSTILLING
5. September 2020
Gribskov
UDSTILLING
6. September 2020
Gribskov
UDSTILLING
1. November 2020
DDK Tistrup
UDSTILLING
28. November 2020
Gruppe Storstrøm
SAMLEDE RESULTAT
Proud Danish I´m Return of the Jedi17171751
Dobergaarden Forever Jakeem13121338
Swedish Pride Azelia191837
Dobergaarden Forever Panama8121434
Brown Chief Ayden1191131
Zanno Uniqua Bon Jovi781227
Zanno Uniqua Billie Jean108725
Los Hushers Cecar111324
Dobergaarden Forever Mon Cheri111223
Los Hushers Deeqa101323
Brown Chief Bakki12921
Be-Barong Fenja11920
Royal Danish Greatest Love of all12820
Proud Danish Flying Indian Girl91120
Dobergaarden Forever Great Hades91019
Dobergaarden Forever Yoko10919
Dobergaarden Forever Keyla1818
Dobergaarden Forever Irish9817
Brown Chief Bakiya1515
Brown Chief Coi7714
Dobvoyage N´Piff7512
Zanno Uniqua Bellisimo44412
Dobergaarden Forever
Quattro
1212
Dobergaarden Forever Joyce1212
Dobergaarden Forever Topas1010
Via Felicium Luna Rosso1010
Dobergaarden Forever Kacmir1010
Dobergaarden Forever Tyson99
Royal Danish Finishing Touch99
Livonja Baronesa Insignia88
Brown Chief Barthez88
Proud Danish a kind of Magic66
Enigma z Padoku44
Be Barong Ella of Frell44

Hundens navn: Dobergaarden Forever Jakeem

Hundens DKK Reg. Nr. DK08441/2018

Ejer:

Hanne Lundahl – 6862 Tistrup – Danmark

Opdrætter:

Hanne Lundahl – 6862 Tistrup – Danmark

Hundens navn: Proud Danish – Im return of the Jedi

Hundens DKK Reg. Nr. DK???

Ejer:

Helena Strøbæk – Danmark

Opdrætter:

Proud Danish – Danmark

Hundens navn: Swedish Pride Azelia

Hundens SKK Reg. Nr. SE???

Ejer:

Marie Carpenter

Opdrætter:

Swedish Pride – Sweden

Hundens navn: Dobergaarden Forever Jakeem

Hundens DKK Reg. Nr. DK08441/2018

Ejer:

Hanne Lundahl – 6862 Tistrup – Danmark

Opdrætter:

Hanne Lundahl – 6862 Tistrup – Danmark

Hundens navn: Dobergaarden Forever Karas

Hundens DKK Reg. Nr.DK0008574/2018

Ejer:

Hanne Lundahl – 6862 Tistrup – Danmark

Opdrætter:

Hanne Lundahl – 6862 Tistrup – Danmark

Hundens navn: Irinland Balthasar

Hundens DKK Reg. Nr. DK20624/2016

Ejer:

Galina Mark – 7500 Holstebro – Danmark

Opdrætter:

Natalia Lifanova – Moscow – Russia

HER FINDER DU EN UDSPECIFICEREDE LISTE OVER DE SAMLEDE GRAND PRIX RESULTATER 2019

HUNDUDSTILLING
4 MAJ 2019
GRUPPE NORDJYLLAND
UDSTILLING
7 JULI 2019
GRUPPE THY
UDSTILLING
18 AUGUST 2019
TISTRUP
UDSTILLING
5 OKTOBER 2019
GRUPPE STORSTRØM
SAMLEDE RESULTAT
Dobergaarden Forever Karas2819191884
Dobergaarden Forever Jakeem3813141782
Dobermans Irinland Balthasar2210171261
Dobergaarden Forever Emiko2213111157
Dobergaarden Forever Athena3449855
Dobergaarden Forever Xina221081353
Dobergaarden Forever Lafiet188131049
Dobergaarden Forever Joyce1498942
Proud Danish I,m Return of the Jedi2651142
Torontos Jakita1498938
Dobergaarden Forever Gorgeous Keyla1810836
Dobergaarden Forever Irish181230
Tahi Reme Bali171128
Klara Vom Lehmannsfelsen145726
Dobergaarden Forever Payton2222
Wonderfull Will Shagal Home2020
Dobergaarden Forever Hercules2020
Dobergaarden Forever Uno2020
Dobergaarden Forever Flying Diablo1818
Dobergaarden Forever Hector1616
Dobergaarden Forever Jezabel1616
Dobergaarden Forever Corsanni1414
Dobergaarden Forever Koda1414
Basha Grareva1313
Brown Chief Barthez1212
Livonja Baronessa Enigma1111
Brown Chief Coi1010
Brown Chief Ayden1010
Proud Danish Gone in 60 Sec1010
Brown Chief Bakki99
Santa Julf Manon99
Dobergaarden Forever Graci99
Royal Danish Fine Madness99
Black Ballerina Goliath88
Dobergaarden Forever Hades88
Diamonds Paws Swe Armani77
Dobergaarden Forever Kachmir77
Kodex vom Haustenbach66
Dobergaarden Forever Mon Cheri44
Dobergaarden Forever Yade33

Kontakt os

1 + 13 =

Vi accepterer betaling med:

Adresse

Tistrupvej 3
6862 Tistrup

Registreringsnummer

30 65 65 55